Pärimusmuusika koolikontserdid

2 minutit
8 vaatamist

Et rikastada kooliprogrammi pärimusmuusikaga, korraldab August Pulsti õpistu kaasahaaravaid koolikontserte järgmistel teemadel.

„Sinasõprus pärimusmuusika ja -pillidega” − teemad, mida käsitletakse ühes tunnis koos elavate muusikanäidetega, on vanim pill – hääl, vanimad laulud – reglilaulud, vanemad lemmikpillid: väikekannel, parmupill, torupill, vilepill ja Hiiu kannel, moodsamad lemmikpillid: külakannel, viiul ja lõõtspill, vanemad tantsuviisid: labajalad, voor- ja sõõrtantsud, uuemad moetantsud: paaristantsud, polka ja valss, rahvapillid soolos ja koosmängus.

„Piirideta pärimus” on muusikaline seiklus eesti ja ukraina rahvamuusikasse, teejuhtideks Eesti pärimusmuusik Juhan Suits ja Ukrainast pärit klassikalise haridusega muusik Ruslan Trochynskyi. Kahe kultuuri erinevusi ja sarnasusi muusikas tutvustatakse antud perioodi rahvakalendri oluliste tähtpäevade kaudu.

„Rahvakalendri tähtpäevad” on praktiline õpilasi kaasav loeng-kontsert, mis tutvustab sügistalviseid rahvakalendri tähtpäevi. Eraldi on võimalik tellida mardi- ja kadripäevaga seotud kava. Pakume nii õpilastele kui ka õpetajatele inspireerivat materjali ja julgustame Eesti rahvakalendri kombestikku igapäevaelus loominguliselt kasutama.

Mulgi koolikontserdil toovad Anu Taul ja Tarmo Noormaa või Triinu Taul kuulajateni nii vanemaid kui ka uuemaid Mulgimaalt pärit laule. Nad laulavad ise ja kutsuvad ka lapsi kaasa laulma harvakuuldavas mulgi keeles.

Seto koolikontserdil „Läämi’ Setomaale kaema!” tutvustavad Jal­mar Vabarna ja Kristjan Priks ürgset seto kultuuri ja toovad kuulajateni kagunurga rahvakillu omapärase kultuuri.

„Karjalaste pillid, laulud ja mängud” on kontsert, kus Annika Mänd­maa tutvustab lasteaia- ja algklassilastele enda meisterdatud karjalaste pille: vurri, roopilli, sarvepilli, savivilet, luuvilet, väikekannelt, Hiiu kannelt. Lauldakse ja mängitakse koos pärimuslikke laulumänge.

Sellel õppeaastal pakub õpistu võimalust kutsuda külla rändkursus. See tähendab, et August Pulsti õpistu oma kursustega on valmis välja sõitma sinna, kus neid kõige rohkem vaja on. Rändkursused kestavad 3−4 tundi ja on suurepärased õppimis- ja enesetäiendamisvõimalused eriti neile, kes töötavad lastega − õpetajatele ja juhendajatele.

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Teater REKY hakkab kevadel koos lastega mängurõõmu otsima

Internetimaailm haarab endaga kaasa üha rohkem ja üha nooremaid lapsi. Lapsed on unustanud mängu. Lavastusega…

3 minutit

Mitmekesine valik lavastusi Tallinna Linnateatris

Tallinna Linnateatris on sel hooajal lavale jõudnud klassikatõlgendused maailma dramaturgia kahelt mastimännilt, Shakespeare’ilt ja Molière’ilt.

Uku Uusberg…

2 minutit

Ugala teatris mängib peaosa kartul

Ugala teatris on tehtud lavastusi kuningatest ja kuningannadest, kangelastest ja kurikaeltest, aga mitte kunagi varem pole peaosas olnud kartul. Nüüd…

3 minutit
Õpetajate Leht