Foto: Helena Alekand

Neo Performance Materials toetas Tartu Ülikooli teaduskooli õpilasi stipendiumide ja praktikavõimalustega

2 minutit
50 vaatamist
  • 18. septembril toimus Tallinnas Arteri kvartalis haruldaste muldmetallide tootja Neo Performance Materials Narva tehase avamisüritus, kus anti esimest korda üle stipendiumid STEM-valdkonna rahvusvahelistel olümpiaadidel medalikohti saavutanud õpilastele. Tartu Ülikooli teaduskoolist tunnustati 13 õpilast.

Stipendiumid anti välja matemaatika, füüsika ja keemia rahvusvaheliste olümpiaadide medalistidele. Eesti õpilased tõid tänavu koju 11 medalit rahvusvahelistelt võistlustelt ja viis medalit Euroopa füüsikaolümpiaadilt, näidates väikese riigi kohta silmapaistvat taset. Iga stipendiaat sai 1000 euro suuruse toetuse ning võimaluse minna ülikooliõpingute ajal tasustatud praktikale Neo Performance Materialsisse.

„Kui vaadata rahvusvaheliste matemaatika-, füüsika- ja keemiaolümpiaadide tulemusi, on Eesti medalite ja äramärkimiste arvult miljoni elaniku kohta maailmas esikohal. See näitab, et Eesti noored on maailmatasemel ning nende oskused ja teadmised on tulevikutööstuse jaoks hindamatu väärtusega,“ rõhutas Neo Performance Materialsi asepresident Vasileios Tsianos.

Tartu Ülikooli teaduskooli direktor Ana Valdmann andis ettevõtte tegevjuhile Rahim Sulemanile üle tänukirja. „Täname Neo Performance Materialsit toetuse ning meie noorte pühendumuse ja andekuse esiletõstmise eest. Selline tunnustus annab õpilastele kindluse, et nende pingutusi märgatakse ja väärtustatakse, ning innustab ka tulevasi põlvkondi sama sihikindlalt teadmisi taga ajama,“ ütles Valdmann.

Kanada ettevõte Neo Performance Materials on üks maailma juhtivaid haruldaste muldmetallide tootjaid ja magnetmaterjalide arendajaid, kelle peakontor asub Torontos. Narvas avatud tehas on esimene omataoline Euroopas ning aitab tugevdada Euroopa strateegilist autonoomiat, pakkudes kohalikke lahendusi rohetehnoloogiate tarneahelas ja toetades rohepööret. Tehases toodetud magneteid saab kasutada näiteks tuulegeneraatorites ja elektrisõidukites.

Neo Performance Materials panustab Eestis haridus- ja teaduskoostöösse, olles lisaks Tartu Ülikooli teaduskoolile partner ka Tallinna Tehnikaülikoolile ja MTÜ-le Robotex. Koostöö Tartu Ülikooli teaduskooli ja Neo Performance Materialsi vahel jätkub ka edaspidi. Ettevõte on avaldanud soovi toetada Eesti õpilaste valmistumist rahvusvahelisteks matemaatika-, füüsika- ja keemiaolümpiaadideks. Läbirääkimised edasiste koostöövormide üle jätkuvad, kuid mõlemapoolne huvi noorte teadushuvi edendamise vastu on selgelt olemas.

Kommentaarid

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Neo Performance Materials toetas Tartu Ülikooli teaduskooli õpilasi stipendiumide ja praktikavõimalustega

18. septembril toimus Tallinnas Arteri kvartalis haruldaste…

2 minutit

Selgusid 2025. aasta laste- ja noortenäidendite võistluse võitjad

Täna kuulutati Eesti Lastekirjanduse Keskuses välja 2025. aasta laste- ja noortenäidendite võistluse võitjad. Võistlus…

3 minutit

Kõrgharidusseaduse eelnõu laiendab eraraha kaasamise ja magistriõppe võimalusi

Haridus- ja Teadusministeerium saatis partneritele arvamuse avaldamiseks kõrgharidusseaduse muutmise eelnõu, millega ajakohastatakse…

3 minutit
Õpetajate Leht