Lüganuse valla riigikoolid liidetakse ühtse juhtimise alla

2 minutit
10 vaatamist

Haridus- ja Teadusministeerium liidab järgmisest õppeaastast Kiviõli 1. Keskkooli, Kiviõli Vene Kooli ning Lüganuse Kooli,  mille tulemusena tekib uus kool kolme õppekoha ja ühtse juhtimisega. Õpilased jätkavad õppimist senises asukohas samade klassikomplektidega.

Kolm Lüganuse valla kooli ühendatakse alates 2024/2025. õppeaastast, et ühtlustada ja parandada õppe- ning töötingimusi nii õppijate kui õpetajate jaoks. Esimesed klassid alustavad järgmisel õppeaastal vaid praeguste Kiviõli 1. Keskkooli ja Lüganuse Kooli hoonetes, sest Kiviõli Vene Kooli maja seisund ei võimalda seal õpilasi juurde võtta ja koolihoonet pikemaajaliselt kasutada.

Haridus- ja Teadusministeeriumi riigikoolide pidamise valdkonna juhi Raivo Trummali sõnul võimaldab koolide liitmine paremini planeerida õpilaste vastuvõttu ning toetada eestikeelsele õppele üleminekut ja ühtse koolikultuuri arengut, säilitades samaaegselt eesti keelest erineva kodukeelega õpilastele võimaluse emakeele ja kultuuri õppeks. „Esimesed klassid komplekteeritakse lähtudes õpilaste eesti keele oskusest ning täpne õppekorraldus töötatakse välja koostöös nõustajate ja praktikutega. Lisaks võimaldab ühendamine tagada kõigis õppekohtades kvalifikatsiooniga ja keelenõuetele vastavate õpetajate olemasolu ning pakkuda koormuse ühtlustamisel neile ka motiveerivat palka. Õppijaid hakkab toetama ühtne tugispetsialistide võrgustik,“ selgitas Raivo Trummal.

Aprillis kuulutatakse välja konkurss ühendkooli juhi kohale. Tema ülesandeks saab koos koolimeeskonna, kogukonna ja koolipidajaga arendada välja kooli ja õppekohtade eripära ning paika panna õppesuunad. Oluline on luua õppijaid toetav ja arendav koolikultuur ning kokku leppida ühised väärtused, ühendades selleks kolme kooli ning piirkonna inimeste ja asutuste tugevused. Moodustatava kooli võimaliku nime osas konsulteeritakse koolide juhtmeeskondade ja  hoolekogudega.

Kiviõli 1. Keskkooli gümnaasiumiosasse toimub viimane vastuvõtt 2024/2025. õppeaastal, kõik senised õppijad saavad õpingud samas koolis lõpetada. Põhikooli lõpetajatele pakutakse võimalust põhjalikumalt tutvuda piirkonna erinevate haridusvõimalustega ja osaleda teadlikumalt karjääriõppes.

Kommentaarid

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Neo Performance Materials toetas Tartu Ülikooli teaduskooli õpilasi stipendiumide ja praktikavõimalustega

18. septembril toimus Tallinnas Arteri kvartalis haruldaste…

2 minutit

Selgusid 2025. aasta laste- ja noortenäidendite võistluse võitjad

Täna kuulutati Eesti Lastekirjanduse Keskuses välja 2025. aasta laste- ja noortenäidendite võistluse võitjad. Võistlus…

3 minutit

Kõrgharidusseaduse eelnõu laiendab eraraha kaasamise ja magistriõppe võimalusi

Haridus- ja Teadusministeerium saatis partneritele arvamuse avaldamiseks kõrgharidusseaduse muutmise eelnõu, millega ajakohastatakse…

3 minutit
Õpetajate Leht