Eesti haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ning Austria teadus- ja majandusminister Reinhold Mitterlehner leidsid esmaspäevasel kohtumisel, et kahe riigi teaduskoostöö edendamiseks on oluline elavdada vastastikust üliõpilaste ja õppejõudude vahetust, teatas haridus- ja teadusministeeriumi pressiesindaja.
Ministrid arutasid kõrg- ja kutseharidus- ning teaduskoostööd. Minister Ossinovski tutvustas Austria kolleegile Eesti kõrgharidussüsteemi ja selle hiljutist reformi, mis tagab kõigile sisseastujatele tasuta kõrghariduse omandamise võimalused.
Minister Mitterlehner rõhutas, et teaduses saab edukas olla ainult rahvusvahelist koostööd tehes. Kohtumisel nõustuti, et kahe riigi teaduskoostöö on väga hea, kuid arvestades Euroopa Liidu kõrgharidusvaldkonna ühisprojektides ja võrgustikes pakutavaid võimalusi, võiks tudengite vahetus olla aktiivsem. Samuti väljendasid ministrid vajadust suurendada erasektori panust teaduse rahastamises.
Ministrite kohtumine toimus Austria presidendi Heinz Fischeri riigivisiidi käigus. Eesti ja Austria haridusminister kohtusid viimati 2005. aastal, kui arutati Euroopa Liidu teaduspoliitika ning kõrghariduskoostöö teemasid.
Lisa kommentaar