Peagi saavad õpetajad koolis ajalooliste teadusinstrumentide abil reaalaineid õpetada
Tartu ülikooli muuseum osaleb rahvusvahelises projektis INSIGHT, mille eesmärk on luua õppevahendid koolidele ajalooliste teadusinstrumentide baasil.
2. veebruaril 2026 avaneb õpetajatel võimalus osaleda 26-tunnisel veebikursusel STEAM-haridusest ajalooliste teadusinstrumentide abil. Kursus koosneb veebisessioonidest, individuaaltööst ja klassiruumiprojektidest. Osalejad saavad töötada projekti raames veebipõhiste õppematerjalidega, mis sisaldavad juhendeid koos õpilastega teadusinstrumentide koopiate tegemiseks ja nende rakendamiseks loodusainete õpetamisel. Kursus on mõeldud STEAM-ist ja uuenduslikest õppemeetoditest huvitatud põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajatele.
Täpsem info ja registreerimine on avatud INSIGHT-i projekti kodulehel insight4schools.eu.
INSIGHT-i projekti suvekool toimub 29. juunist 4. juulini 2026 Tartus
Õpetajatele suunatud rahvusvahelises suvekoolis tutvustatakse projekti tulemusi ja õppevahendite rakendamist. Viie päeva jooksul keskendutakse töötubades ja loengutes ajalooliste teadusinstrumentide kasutamisele klassiruumis. Suvekool on jätk Kreekas 2025. aastal toimunud esimesele INSIGHT-i suvekoolile, kus osales lisaks Kreeka, Itaalia ja Saksamaa õpetajatele ka kolm õpetajat Eestist.
Teadusinstrumendid koolidesse
27. novembril toimus Kõrveküla põhikoolis stereoskoobi töötuba, kus osales 24 õpilast, kes analüüsisid VR-prillide ja ajalooliste 3D-seadmete erinevusi ning ehitasid ise stereoskoope.




Lisa kommentaar